Чи замислювалися ви над тим, який шлях проходить питна вода, перш ніж опинится у вашій склянці?

💧На шляху з водойми до споживача вода проходить через кілька етапів відстоювання, фільтрування і знезараження. Задіяне обладнання після всіх цих етапів потребує промивання. Далі за технологією промивні води скидаються назад у водойму без жодного очищення.

Так працює більшість водоканалів України. Але КП «Черкасиводоканал» планує «зламати систему» 😎 і вперше в Україні будує для цього окрему очисну станцію промивних вод. Це масштабний проєкт і за тривалістю, і за обсягами інвестицій. А ви, напевне, здогадуєтеся, як фінансуються комунальні підприємства. Тому «Черкасиводоканал» звернулися по кредит до Світового банку. І…отримали необхідне фінансування! 💰

На новій станції промивні води оброблятимуть в кілька етапів:
💦 усереднення
💦реагентна обробка
💦 відстоювання
💦 знезараження
💦 згущення і зневоднення осаду на відцентрових декантерах GEA (👈тисніть тут і дізнайтеся більше про цю технологію).

🌱 Після такої обробки воду можна скидати у водойму, вона абсолютно безпечна для екосистеми. Але! Маючи на меті не лише зменшення негативного впливу на довкілля, а й ощадливе споживання ресурсів, підприємство планує використовувати очищену воду повторно для технологічних процесів!

🤩 Ми щиро захоплені ініціативою та рівнем екологічної й соціальної відповідальності КП «Черкасиводоканал». І пишаємося тим, що обладнання GEA стане важливою частиною цього проєкту.

Попереду ще місяці роботи, але зазирнути за лаштунки можемо просто зараз (дивіться відео 👇)!

#geaseparation #ecology