Однією з можливостей, як відновити структуру ґрунту, є глибоке розпушення. Компанія BEDNAR FMT пропонує «лікування» ґрунту за допомогою глибокорозпушувача TERRALAND, який надає аграріям більше можливостей, ніж класичний плуг, наприклад, можливість удобрення ґрунтового профілю.

Глибокорозпушувач TERRALAND TN_D представлено на ринку з робочою шириною 4 метри. Агрегат призначено для швидкого та глибокого обробітку ґрунту на глибину до 65 см. За висновками експертів, конструкція зубів дає можливість працювати агрегату на всіх видах ґрунту. На практиці його здебільшого використовують для відкриття ущільнених шарів, які залишаються на полі після довгого використання плугу, коли нижній шар з часом стає все більше твердим і не відбувається правильний обмін вологи й аерація ґрунту. Агрегат надійний у роботі, завдяки використанню міцної конструктивної сталі Alform, з якої виготовлено раму та головні компоненти глибокорозпушувача.

Image-1

Комплектація і основні характеристики

Серед основних технічних характеристик TERRALAND TN_D – такі:

 • трикутові робочі деталі, які забезпечують легкий обробіток ґрунту;
 • система Quick-Change, що передбачає легку заміну двосторонніх доліт;
 • стійка та міцна рама зі сталі Alform;
 • надзвичайно висока прохідність агрегата, завдяки кліренсу до 89 см.

Важливим фактором для вибору TERRALAND TN_D українськими аграріями є можлива комплектація агрегата. Базова модифікація включає гідравлічно регульований задній шпороподібний коток з тиском 202 кг/м, а також болтовий захист робочих стійок.

Додаткові опції долотоподібного плуга від компанії BEDNAR FMT передбачають можливість встановити:

 • долота long life (довге життя);
 • додаткові бічні котки;
 • бічні заслони;
 • систему внесення добрив.

До основних переваг долотоподібного плуга TERRALAND TN_D належать:

 1. Найефективніша альтернатива оранці, завдяки спеціально розробленим робочим елементам, що значно економить витрати.
 2. Додаткові бокові шиповидні котки для ідеального вирівнювання поверхні ґрунту по боках агрегата.
 3. Інтенсивне розпушування усіх шарів ґрунту на глибину до 65 см навіть з рослинними залишками, з мінімальним використанням потужності агрегата на відміну від класичних плугів.
 4. Руйнування ущільнених шарів ґрунту прокладає шлях волозі до коріння рослин.

Image-2

Практичний досвід застосування

Про особливості застосування глибокорозпушувача TERRALAND на практиці розповів головний інженер ПСП «Агрофірма «Горинь» (Ланівецький район, Тернопільська обл.) Анатолій Петрович Бригадир.

У господарстві в обробітку 8000 га у північно-східній частині Тернопільщини. Земельні ділянки зосереджено у різних ґрунтово-кліматичних умовах, тому ґрунти агрофірми за своїм складом і структурою можна охарактеризувати як різні види чорноземів, опідзолених і навіть суглинків.

Головний інженер зазначає: «У господарстві різні ґрунти за якісними показниками родючості та класифікацією. Це впливає на особливості обробітку та вирощування сільськогосподарських культур. Донедавна ми застосовували традиційну технологію обробітку землі – з постійною оранкою восени від 20 до 35 см в залежності від культури. Оранку, як правило, проводили за допомогою лемішних плугів із подальшою культивацією, коткуванням (вирівнюванням посівного ложа) тощо.

Та з року в рік почали відчувати проблеми зі забезпеченням вологою, що значною мірою впливало на стан ґрунту. Маю на увазі надмірне ущільнення ґрунту та складність його розроблення перед посівом культур, особливо озимої групи. Одного року була надзвичайна посуха і стан ґрунту не давав можливості якісно провести традиційну оранку. Ми могли «провалити» посівну кампанію озимого ріпаку. Це спонукало спробувати глибокорозпушувач, і ми не помилилися. Після помірного розпушення ґрунту та вирівнювання посівного ложа дисковими боронами, здійснили сівбу озимого ріпаку. Результат вийшов надзвичайним.

Перший глибокорозпушувач TERRALAND від компанії BEDNAR FMT ми придбали 5 років тому. Спробували, переконалися у його ефективності та надійності. Через три роки придбали ще дві одиниці одразу. «Компанію ЛАН» вибрали неспроста. По-перше, це офіційний дистриб’ютор техніки, який здійснює гарантійне та післягарантійне обслуговування, забезпечує оригінальними запчастинами. По-друге, це – якісне сервісне обслуговування машин упродовж усього періоду їхньої експлуатації, завдяки належній інфраструктурі, кваліфікованому персоналу, мобільним групам сервісу, ще й організації навчальних тренінгів. Тому вибір дилера був очевидним».

Після такого досвіду застосування глибокорозпушувача у господарстві ввели обов’язкову процедуру рихлення ґрунту раз на 3-4 роки, збільшуючи глибину роботи долотоподібного плуга TERRALAND на 10 см щороку. Навіть після оранки під цукрові буряки у 35 см глибину роботи такого плуга збільшують до 45 см, а через 3 роки – ще на 10 см – до 55 см. Після зернової групи сільськогосподарських культур до максимальної глибини доводять у проміжок вже 10 років. На сьогодні це дозволяє господарству утримувати оптимальну щільність ґрунту, щоб максимально забезпечити обмін поживними речовинами між верхніми та нижніми шарами; проникність по всій структурі вологи, кисню і тепла; ефективний розвиток кореневої системи рослин, особливо цукрових буряків, соняшнику, ріпаку та кукурудзи.

«Поряд з цим ми, звичайно, не відкинули традиційну оранку та застосовуємо її обов’язково після вирощування кукурудзи, багаторічних трав. Ми переконалися у тому, що ці речі потрібно все-таки поєднувати, особливо в умовах збільшення посушливих періодів вирощування культур. Порівняно з традиційним плугом, глибокорозпушувач сприяє не лише покращенню стану ґрунту, а й збереженню вологи у ньому. І немає різниці, на якому виді ґрунту його застосовувати.

Глибокорозпушувач дозволяє також залишити у верхньому шарі поживні рештки рослин, забезпечити швидку їхню переробку та доступність рослинам наступного врожаю. Впливає такий агрономічний захід і на вегетацію самої рослини, а як наслідок – на врожайність культури. За власними спостереженнями за озимим ріпаком, після застосування долотоподібного плуга коренева система рослини була набагато розвиненіша, а корінь довший.

Варто відзначити і покращення структури ґрунту – він стає більш пухким, що дуже добре видно під час роботи різноманітних машин на полі – техніці важче проходити транспортними коліями», – доповнив Анатолій Бригадир.

На ринку, звичайно, існують й глибокорозпушувачі інших виробників, але в ПСП «Агрофірма» Горинь» свій вибір зупинили на BEDNAR, офіційним дистриб’ютором яких є ТОВ «Компанія ЛАН». Причини зрозумілі: господарник отримує за помірну ціну надійний і міцний агрегат. Його раціональне використання не суттєво впливає і на зношеність розхідних матеріалів (підшипників, болтів, доліт). Усе це надзвичайно позитивно впливає на вибір глибокорозпушувача TERRALAND для будь-якого аграрного підприємства. До того ж, ефект від його використання примножується, завдяки злагодженій роботі дилера: від центру продажу, обслуговування до тренінгових майданчиків і демонстраційних полігонів.

Підготував Андрій Сава